Telefon: 0766 88 38 75

Home Forums Impozite si Taxe chirie la stat

Acest subiect contine 0 replies, are 1 voice si a fost ultima oara modificat de  Radulescu Razvan 5 luni in urma.

Vizualizati 1 postari (din 1 total)
  • Autor
    Postari

Radulescu Razvan
    Participant

buna ziua
    numele meu este florin ursaru am 38 de ani casatorit 3 copiii.locuiesc intr-un apartament cu 4 camere cu chirie la stat,apartament care l-am preluat cu datorii in anul 2003 de 60 milioane.am preluat aceasta datorie deoarece domnii de la SPCTAFL IN MOMENTUL I CARE AU REDACTAT CONTRACTUL DE INCHIRIERE AM FOST PUS SA FAC UN ANGAJAMENT LA NOTAR PRECUM IMI ASUM ACEASTA DATORIE ,VERBAL SPUNANDU-MI CA VOI PUTEA CUMPARA APARTAMENTUL LA PRETUL DIN 2003.ACUM EU PE BAZA ACEASTA AM INVESTIT CCA.100 DE MILIOANE IN ACEST APARTAMENT,GAZE USI,GEAMURI,OBIECTE SANITARE ,ETC,MENTIONEZ CA EU L-AM LUAT DEVASTAT AM ANUNTAT ASTA ,DAR MI SA PROMIS O COMISIE DAR LOGIC CA NU AU VENIT,PE CONTRACTUL DE INCHIRIERE AU SCRIS CA TOATE SUNT IN STARE DE FUNCTIONARE.EU AM FACTURI SI AM DEPUS COPII DUPA ELE LA SPCTAFL CALARASI,DAR NU MI S-AU INAPOIAT BANII INVESTITI SI NICI DIN CHIRIE NU MI S-AU SCAZUT.
    ACUM TOT INCERC SA IL CUMPAR ACEST APARTAMENT DAR MI SE TOT SPUNE CA NU SE POT CUMPARA DESI AM ACEST DREPT,CA SE ASTEAPTA ANUMITE NORME ,CA TREBUIE SA FIE EVALUAT LA PRETUL PIETEI DE AZI SI CA ANGAJAMENTUL MEU PRIVIND PRELUAREA DATORIEI SI INVESTITIA IN APARTAMENT ESTE CA SI CUM EU AS FII BUNUL SAMARITEAN.AM PLATIT DATORIILE LA ALTII.ACUM NIMENI NU MAI RECUNOASTE NIMIC DUPA CE LE-AM PLATIT ACESTE DATORII.
    CE AR TREBUI SA FAC? MAI AM VREUN DREPT IN TARA ASTA?POT INAINTA IN JUSTITIE?
    CE SFAT IMI PUTETI OFERI?
    VA MULTUMESC ANTICIPAT

doresc raspunsul pe e-mail

Vizualizati 1 postari (din 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Copyright 2014 - RaspunsuriJuridice.ro | Hosted by